Prowadzisz firmę? A może dopiero ją zakładasz? W obu przypadkach potrzebna jest księgowość online. Jednym z czołowych rozwiązań są usługi Infakt. Poniżej omawiam ten produkt — zarówno jego zalety i ewentualne wady.

Jak działa Infakt?

Infakt to księgowość dla firm w wydaniu online — przy czym trzeba zwrócić uwagę na to, że przedsiębiorcy otrzymują pełen zakres usług, jakich mogą potrzebować. Mamy na myśli:

 • Oprogramowanie do prowadzenia księgowości online;
 • Usługa biura rachunkowego;

Dodatkowo, InFakt pomaga w zakładaniu firmy. Mając na uwadze wszystkie wymienione funkcjonalności, w większości przypadków korzystanie z usług tego operatora może mieć większy sens niż współpraca z tradycyjnymi biurami księgowymi. Zwłaszcza że firma ma cennik elastyczny — dopasowany do potrzeb i możliwości nawet jednoosobowych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność.

Adres Infakt:
inFakt Sp. z o.o.
31-153 Kraków, ul. Szlak 49
NIP: 945-212-16-81
REGON: 120874766

Kontakt do Infakt:
Infolinia: 22 307 19 18
E-mail: info@infakt.pl
Godziny: pon. – sob. w godzinach 7 – 22

Oferta Infakt

Na początku artykułu już zasygnalizowałem, czego możesz się spodziewać po ofercie firmy — teraz nieco bliżej przedstawię każdą z funkcjonalności oferowaną przez firmę.

Zakładanie firmy

zakładanie firmy infakt

Choć dziś prawie każde tradycyjne biuro rachunkowe pomaga założyć firmę, to tutaj zakładają za Ciebie zakładaniem firmy — warto pamiętać, że firma wspiera w tym zakresie bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli chodzi o zakładanie firmy z Infakt, kontakt za pośrednictwem telefonu lub maila wystarczy, aby zamknąć wszystkie formalności na etapie rejestracji działalności. Aby założyć działalność, proces wymaga uzupełnienia podstawowych danych dotyczące firmy, a następnie formularz wypełniony przesłać i czekać na kontakt ze strony oddelegowanego księgowego.

Taka forma rejestracji firmy nie wymaga wizyt w urzędach. Wszystko odbywa się zdalnie. Warto wiedzieć, że współpracując z liderem usług księgowych online, możesz liczyć na konsultacje dotyczące każdego rodzaju działalności — zarówno JDG i spółek z o.o.

Biuro rachunkowe

biuro rachunkowe infakt

Mocnym punktem oferty firmy są szeroko pojęte usługi księgowe. Wszystko za sprawą łatwego dostępu do spraw rachunkowych, który odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Biuro rachunkowe Infakt wspiera przedsiębiorców we wszystkich sprawach, w których mogą potrzebować wsparcia osoby z wiedzą z zakresu rachunkowości — kontakt z urzędem skarbowym i ZUS, wsparcie merytoryczne w ramach konsultacji i możliwość złożenia zapytania w godzinach dyżuru pracownika (Godziny dostępności dyżurnych księgowych są wyjątkowo długie: od 7 do 22).

W Infakt kontakt z osobistym księgowym odbywa się za pośrednictwem telefonu, sms-ów i poczty email. Tak więc poziom wygody komunikacji praktycznie nie odbiega od tego, który oferuje każde biuro rachunkowe. Musisz też pamiętać, że możesz wybrać specjalistów z całego kraju.

Program do fakturowania

program do fakturowania infakt

Generowanie faktur tutaj jest bardzo prostym procesem — wszystko za sprawą intuicyjnej aplikacji dostępnej zarówno w wersji przeglądarkowej jak i aplikacji mobilnej — użytkownicy telefonów z systemem Android i iOS mogą zainstalować oprogramowanie na smartfonie.

Aby wygenerować dokument w programie do wystawiania faktur Infakt, wystarczy podać NIP klienta, a pozostałe dane zostaną uzupełnione automatycznie. Dodatkową funkcjonalnością dostępną w systemie jest możliwość wysyłki nie tylko przypomnieć o płatności, ale również podziękowań za opłacenie faktury.

Program do księgowości

program do księgowości infakt

W Infakt księgowość online nie ogranicza się jedynie do możliwości wystawiania faktur. Dostępne funkcjonalności to także możliwość dodawania faktur kosztowych za pomocą zdjęcia, łatwość generowania dokumentu JPK_VAT i jego wysyłkę do urzędu skarbowego.

Sporą zaletą oprogramowania jest automatyczne obliczanie wysokości składek ZUS i podatku dochodowego. Jeżeli chodzi o płatności, aplikację Infakt można zintegrować z Google Pay.

Funkcjonalności Infakt

Teraz czas pochylić się nad faktycznymi zaletami, jakie dają poszczególne funkcjonalności oferowane przez księgowość online tej firmy. Gdyby artykuł nie odpowiadał na wszystkie pytania, możesz skorzystać w Infakt z infolinii — asystent szczegółowo omówi każdą kwestię związaną z usługami.

Księgowi Infakt

księgowi infakt

Księgowość online to możliwość skorzystania ze wsparcia kilkuset doświadczonych specjalistów w dziedzinie rachunkowości. Oczywiście każdy przedsiębiorca może wybrać osobę, która swoim profilem zawodowym najbardziej odpowiada potrzebom firmy.

Panel wyboru księgowych jest wyjątkowo przyjazny użytkownikom — przedsiębiorca podaje wszystkie dane dotyczące profilu jego działalności (forma opodatkowania, branża, ilość pracowników itd.) i w odpowiedzi otrzymuje listę specjalistów, którzy odpowiadają informacjom zdefiniowanym przez użytkownika.

Po wybraniu pracownika, z którym chcesz współpracować, uzyska od dostęp w Infakt do panelu księgowego. Dzięki temu będzie otrzymywał wszystkie wiadomości i powiadomienia od Ciebie.

Aplikacja Infakt

Aplikacja Infakt to wręcz nowy wymiar wygody korzystania z księgowości. Każdy użytkownik, który może za pomocą przeglądarki zarządzać księgowością w swojej działalności gospodarczej — w kilka sekund wystawiać faktury, płacić VAT i podatek dochodowy, porządkować faktury kosztowe za pomocą systemu filtrów.

Logowanie do Infakt jest proste — wystarczy przejść na stronę Infakt pl i zalogować się swoimi danymi, które podało się na etapie zakładania konta.

Mobilna księgowość

mobilna księgowość infakt

Już wspominałem, że jedną z największych zalet oferty firmy jest mobilna księgowość oferowana przez aplikację mobilną. Usługi rachunkowe z poziomu smartfona to ogromna wygoda.

Bramka płatności na fakturze

Świetną funkcjonalnością oferowaną przez firmę jest swego rodzaju bramka płatności na fakturze — płaci się 9zł bezzwrotnie i dzięki temu na fakturze pojawia się od razu link do płatności internetowych.

Zalety Infakt

Weryfikując faktyczne zadowolenie z usług Infakt, opinie mogą być dobrym miernikiem jakości oferty. Jeśli zajrzysz na dowolne forum lub grupę społecznościową, zobaczysz, że klienci chwalą księgowości Infakt. Do głównych korzyści należą:

 • Fantastyczna oszczędność czasu: przedsiębiorca nie musi dojeżdżać do swojego księgowego. Aplikacja mobilna pozwala całościowo zarządzać rachunkowością firmy. dodatkowo wystawianie faktur w Infakt zajmuje dosłownie kilka sekund.
 • Atrakcyjna cenowo oferta: cennik usług jest silną stroną oferty firmy. W większości przypadków księgowość Infakt wychodzi taniej niż w przypadku tradycyjnego biura rachunkowego.
 • Szeroki wybór księgowych: być może prowadzisz działalność w branży, która wymaga dodatkowej wiedzy na temat specyficznych regulacji podatkowych. Na stronie Infakt pl możesz znaleźć specjalistę, który na co dzień obsługuje podobne firmy do Twojej.
 • Bezpieczny dostęp: twórcy oprogramowania dbają o bezpieczeństwo oferowanych narzędzi. W infakt logowanie odbywa się za pomocą 2-stopniowego uwierzytelniania. Warto również skorzystać z managera haseł. W razie jakichkolwiek problemów można liczyć na pomoc Infakt.
 • Minimum działań po stronie przedsiębiorcy: tutaj większość dokumentów do urzędów za przedsiębiorców wysyłają księgowi, np. zus dra w Infakt jest wysyłany bez udziału właściciela firmy.
 • Natychmiastowe wprowadzanie zmian: firma dba o to, aby każda funkcjonalność działała zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Nie ma tutaj ryzyka, że kolejne niespodzianki wyjdą przy wprowadzaniu nowych zmian przez rząd — twórcy oprogramowania od razu dostosują je do nowych przepisów.
 • Integracja z kontem bankowym: możesz dokonać integracji swojej księgowości z kontem bankowym. Dzięki temu będziesz mógł podejrzeć poprzednie przelewy z ubiegłych miesięcy.

Wady Infakt

W każdym produkcie można znaleźć cechy, które będą obniżały wartość danego rozwiązania. Na szczęście w przypadku omawianej oferty ewentualne wady są mało uciążliwe. Oczywiście nie musisz wierzyć mi na słowo — możesz sprawdzić, jakie Infakt ma opinie w sieci.

 • Wartość faktur w kwotach netto: niektórzy przedsiębiorcy skarżą się na brak możliwości podawania cen brutto na fakturach;
 • Brak możliwości spotkania z księgowym: dla niektórych osób wadą może być brak możliwości spotkania osobistego z księgowym. Niemniej jednak tego typu spotkania nie są koniecznością w dobie nowoczesnych technologii;

Jak widzisz, tych wad nie jest dużo. Zresztą klienci to potwierdzają. Infakt opinie ma w zdecydowanej większości pozytywne. Te usługi prezentują naprawdę wysoki poziom.

Integracje Infakt

Wchodząc na stronę www infakt pl można się przekonać, jak wiele integracji firma oferuje swoim klientom. Tego typu rozwiązania są cennym zasobem dla każdego właściciela firmy e-commerce. Należy podkreślić, że wszystkie dostępne w Infakt integracje prezentują wysoki poziom z technicznego punktu widzenia.

Allegro

Sprzedawcy internetowi chwalą dostępność integracji Infakt z Allegro. Tego typu integracja odbywa się za pośrednictwem systemu BaseLinker, który służy do zarządzania zamówieniami w firmach e-commerce. Dzięki temu masz możliwość skorzystania z automatycznego przekazywania faktur kosztowych z Allegro do BaseLinkera, a następnie do Infaktu.

Shoper

Sprzedawcy korzystający z CMS Shoper mogą jako rozszerzenie do swojego sklepu zainstalować moduł Infakt. Tego typu implementacja odbywa się z poziomu panelu platformy Shoper — zaletą tej integracji jest intuicyjna obsługa i nie powinna potrwać dłużej niż 1 minutę.

Aby powiązać ze sobą oba narzędzia, wystarczy wkleić w panelu klucz API pochodzący z systemu Shoper. Od tego momentu wszystkie faktury będą automatycznie trafiać do panelu Infakt.

Santander

Firmy infakt i santander współpracują ze sobą. Jeśli więc masz konto w tym banku, możesz łatwo zintegrować je z księgowością oferowaną przez Infakt. Łączenie obu kont odbywa się w prosty sposób — po przejściu na stronę banku, wystarczy, że klikniesz w zakładce eKsięgowość opcję Infakt, a integracja nastąpi automatycznie. Dzięki temu będziesz miał dostępny w podgląd w Infakcie konta firmowego.

Woocommerce

Każdy sprzedawca prowadzący swój sklep na WordPress może zintegrować Infakt z Woocommerce. Wystarczy zainstalować wtyczkę, dzięki której w kilka minut powiążesz  system do księgowości ze swoją platformą e-commerce. Po przeprowadzeniu integracji będziesz mógł wystawiać faktury z poziomu Twojego panelu WordPress.

Podejmując temat systemu WordPress, musisz wiedzieć, że księgowość online możesz też zintegrować z platformą Publigo, która jest oparta o WP. W przypadku tej integracji Infakt, opinie właścicieli sklepów podkreślają wydajność implementacji.

Infakt a inne programy księgowe

Mimo że uważam Infakt za najlepszą ofertę dla firm, które chcą swoją księgowość prowadzić przez internet, to na rynku jest dostępnych kilka innych rozwiązań.

Infakt czy wFirma?

Rozważając wybór: infakt czy wfirma, warto zadać sobie pytanie, co jest najważniejszą funkcjonalnością, której oczekujemy po księgowości online. Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, z pewnością lepszym wyborem będzie Infakt. To dlatego, bo integracje z zewnętrznymi platformami są bardziej dopracowane niż w przypadku wFirma.

Choć wFirma ma nieco bardziej atrakcyjny cennik, to warto zapłacić nieco więcej i cieszyć się oprogramowaniem, które sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Co więcej, Infakt oferuje łatwiejszą obsługę księgowości z poziomu użytkownika.

Infakt czy iFirma?

Porównanie, Infakt czy iFirma — podobnie jak w przypadku powyższego porównania — trzeba sprowadzić do cennika. Ten kolejny raz działa na korzyść iFirma, ale tutaj także trzeba pamiętać o jakości oferowanej przez Infakt. Jednak iFirma nie może pochwalić się bezpłatną wersją swoich usług. Tutaj od początku przedsiębiorca musi płacić za korzystanie z księgowości.

Jeśli interesuje Cię samodzielna księgowość w aplikacji, wtedy lepszym wyborem będzie Infakt. Po pierwsze ta opcja wychodzi tutaj taniej, a po drugie, aplikacja jest w moim odczuciu nieco wygodniejsza w obsłudze.

Infakt czy Fakturownia?

Cały czas zakładam, że szukasz kompleksowej obsługi księgowej. Zatem Odpowiedź na pytanie Infakt czy Fakturowania może być tylko jedna: pierwsza opcja jest jedyną słuszną w tym pojedynku. Fakturowania nie ma w ofercie obsługi specjalistów księgowych, przez co jest mniej atrakcyjnym wyborem. Infakt wypada tutaj znacznie lepiej.

Infakt czy FakturaXL?

FakturaXL to kolejne rozwiązanie stworzone z myślą o branży e-commerce. Choć program ten oferuje naprawdę sporo, to jest kolejną propozycją, która nie daje Ci wszystkich funkcjonalności, których się spodziewasz od księgowości online. Zatem wybór Infakt czy FakturaXL znów rozstrzyga się na korzyść firmy Infakt z Krakowa.

Infakt cennik

Przechodząc do kwestii związanych z opłatami, trzeba zwrócić uwagę na możliwość bezpłatnego korzystania w Infakt z aplikacji, gdy liczba faktur nie przekracza ilości trzech. Żadne biuro rachunkowe nie jest w stanie zaproponować takiego bonusu.

Dodatkowo, firma kusi nowych klientów atrakcyjnymi rabatami — np. obecnie każdy nowy klient może liczyć na rabat w wysokości 50% na usługi księgowe przez rok.

Mimo wszystko, zastanawiając się nad kosztami księgowości online w Infakcie, warto posłużyć się kalkulatorem, który jest dostępny na stronie firmy.

Przykład: zgodnie z wyliczeniami ze strony Infakt, przyjmując, że masz od 21 do 30 faktur kosztowych w miesiącu, za usługę księgowości online w aplikacji i opiekę księgowego zapłacisz kwotę 220 zł netto. Sam widzisz, że oferta cenowa jest silnym punktem oferty Infakt.

Cennik dla małej firmy

Przyjmując, że małe firmy działają z reguły jako Jednoosobowa Działalność Gospodarcza, aby poznać koszt księgowości, trzeba skorzystać z kalkulatora na stronie Infakt pl. Wiedząc, ile faktur online miesięcznie generuje Twoja działalność, wyliczyć koszt Twojej księgowości w skali miesiąca.

Cennik dla spółki z o.o

Jeżeli chodzi o spółki z o.o. w ich przypadku również kalkulator dostępny na stronie Infakt pl, da odpowiedź na temat kosztów księgowości.

Podejmując temat kosztów, warto wspomnieć o cenniku usług dodatkowych infakt. Są to wszelkie dodatkowe usługi, które nie zostały uwzględnione w umowie, a których wyceną zajmuje się Twój księgowy.

Podsumowując, mogę z czystym sumieniem polecić system Infaktu. Każdy przedsiębiorca zauważy oszczędności przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Warto skorzystać z okresu próbnego, by docenić dalszą przyjemność korzystania z usług Infaktu.

Zresztą jeszcze raz zachęcam Cię do jednego — zobacz jakie na temat Infakt opinie krążą w internecie.

Najczęściej zadawane pytania o Infakt

Czy Infakt jest darmowy?

Teoretycznie Infakt może być darmowy, jeśli Twoje wystawianie faktur ogranicza się do 3 dokumentów miesięcznie. Po przekroczeniu tej liczby, musisz skorzystać z wariantu płatnego. Oczywiście Infakt demo oferuje nowym klientom, którzy przez 30 dni mogą testować oprogramowanie bez opłat.

Jak założyć firmę poprzez Infakt?

Cały proces zakładania firmy z Infakt odbywa się przez internet. Wystarczy zamówić rozmowę i z księgowym ustalić wszystkie szczegóły dotyczące planowanej działalności. Następnie wystarczy potwierdzić otrzymane dokumenty i po chwili firma już jest zarejestrowana.

Jak działa współpraca z księgowym z Infakt?

Wybierasz specjalistę, którego profil zawodowy odpowiada oczekiwaniom Twojej firmy. Dzięki temu zyskujesz możliwość stałego kontaktu ze swoim księgowym. Osoba ta reprezentuje Cię w komunikacji z urzędami, jak również wypełnia wszystkie potrzebne dokumenty.

Czy w Infakt mogę wygenerować JPK_FA?

Każdy użytkownik korzystający z usług księgowości online Infakt może wygenerować pliki JPK za pośrednictwem aplikacji. Jeśli chodzi o tę funkcjonalność w Infakt, opinie wskazują, że działa ona bez zarzutów.

Jak złożyć ZUS DRA w aplikacji Infakt?

Aplikacja mobilna Infakt może wysłać druk ZUS DRA. Wystarczy pobrać odpowiedni plik w aplikacji, a następnie za pośrednictwem konta PUE ZUS zaimportować plik KEDU.

Czy w Infakt znajdę kalkulator Nowego Ładu?

Aby uzyskać dostęp do kalkulatora Nowego Ładu w Infakt, nie trzeba nawet zakładać konta w portalu. Taki kalkulator jest dostępny na stronie firmy.

Published On: 26 stycznia, 2023 / Categories: Recenzje /

About the Author: Wojciech Matuła

Jestem konsultantem marketingu Internetowego. Specjalizuje się w optymalizacji stron w wyszukiwarkach internetowych (SEO). Jestem również certyfikowanym specjalistą z zakresu reklam w Google. Na codzień poszerzam swoją wiedzę z zakresu komunikacji, marketingu i psychologii konsumenta. Marketingiem zajmuję się od 2009 roku.

Zapisz się do newslettera.

Zero spamu. Tylko good content.

Przesyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.

Zmaksymalizuję Wyniki Twojego Marketingu w Google